Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.509 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.429 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.564 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.898 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 82.83 USD  

Prognozė

Tikėtina, jog degalų kainos nežymiai didės arba išliks tokios pat.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Sintetinis benzinas už 78 centus

Senkantiems naftos ištekliams jau egzistuoja alternatyva. Panašu jog dabartinį iš naftos išgaunamą benziną pakeis sintetinis.

Ketverius metus slaptai dirbę britų mokslininkai iš Rutherfordo Appletono laboratorijos, Oxfordo universiteto bei Londono universitetinio koledžo perrašė vandenilinio kuro receptą, kuris tiks įprastų automobilių dabartiniams varikliams, skelbia „Daily Mail“.

Kadangi naujų degalų pagrindas yra vandenilis, o ne anglis, degdami jie nesukurs jokių kenksmingų emisijų, nors paties vandenilio gavybos procesas su nulinėmis emisijomis nesusijęs. Pirmieji šių degalų bandymai kelyje turi įvykti kitais metais ir jei viskas pavyks gerai, degalinėse jie gali atsirasti po 3-5 metų.

"Tam tikrais aspektais vandenilis yra idealus kuras. Jis tokiame pačiame svorio vienete saugo triskart daugiau energijos negu benzinas, o kai dega, gaminasi tik vanduo – nieko daugiau", – sakė Stephenas Benningtonas, projektui vadovavęs profesorius. Anot jo, sukurti sintetiniai degalai turi "realų potencialą varyti automobilius, lėktuvus bei kitas transporto priemones, šiuo metu naudojančias angliavandenilius".

Energija iš vandenilio gali būti gaunama dujoms degant arba jungiant jas su deguonimi kuro celėje. Tačiau dabartiniai metodai talpinti vandenilį yra brangūs ir nelabai saugūs. Britų mokslininkai teigia radę būdą, kaip jį įkalinti polimeruose – „tirštai pripakuoti“ į mažyčius lašelius, kurie į baką galėtų būti pilami kaip skystis ir nebijotų sąlyčio su oru.

"Sukūrėme mikro lašelius, kurie gali būti naudojami dabartiniuose dyzeliniuose bei benzininiuose varikliuose ir pakeisti naftos pagrindo degalus", – "Gizmag" sakė Stephenas Volkeris iš "Cellar Energy", mokslo institucijų naujoms technologijoms plėtoti sukurtos kompanijos "Mikro lašeliai gali būti naudojami egzistuojančiuose automobiliuose be variklio modifikacijų. Medžiaga sukurta vandenilio pagrindu, tad naudojama nesukurs emisijų – panašiai kaip elektromobiliai", – teigė jis.

Nauji degalai turėtų kainuoti po 19 pensų (78 centus) už litrą – pridėjus mokesčius, Didžiojoje Britanijoje jie būtų daugiau nei perpus pigesni nei dabartiniai degalai.

Kitos naujienos

Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.
Pasienyje pradedama kova su šešėline degalų rinka
Lietuvos muitinės departamentas paskelbė, kad nuo 2014 metų vasario 14 dienos 9 val. ryto visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti raštu deklaruoti įvežamus degalus.