Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.509 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.429 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.564 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.898 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 82.83 USD  

Prognozė

Tikėtina, jog degalų kainos nežymiai didės arba išliks tokios pat.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Naftos perdirbimo produktų gamykla atnaujina darbą

Dvi savaites trukusio remonto metu buvo profilaktiškai patikrinti gamyklos įrenginiai ir vamzdynai, o atlikti technologiniai pakeitimai leis pagerinti gamyklos veiklą.

Produkcijos vartotojams gamyba buvo atnaujinta balandžio 7 d., o visi gamyklos įrenginiai bus galutiniai paleisti balandžio 11 d.

Vienas svarbiausių įgyvendintų projektų – katalizinio krekingo* įrenginio modernizacija leis išvengti naftos perdirbimo apribojimų vasarą

.

„Įsivyravus karštiems orams, būdavome priversti riboti įrenginio apkrovą, todėl dabar galėsime perdirbti žaliavos tiek, kiek leidžia įrenginio projektinis pajėgumas“, - sako „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybinės veiklos valdymui Viktoras Vasilavičius. Pasak jo, tai viena svarbiausių investicijų šio planinio remonto metu, jos vertė siekia 1,5 mln. litų.

Per dvi savaites įgyvendintas ir kitas, su sezoniniais apribojimais susijęs projektas – naujos vakuuminės kolonos aušinimo sistemos įrengimas. Projekto tikslas – įrengti vandens aušinimo sistemą, kuri padėtų ir žiemą ir vasarą išlaikyti vienodą vandens temperatūrą. Ši investicija gamyklai kainavo per 3 mln. litų.

Reikšmingi darbai atlikti modernizuojant visbrekingo** įrenginį. Remonto metu buvo atlikti pakeitimai, kurie leis įrenginiui dirbti visus metus be pertraukų ir padidins veiksmingumo rodiklius. Investicijų vertė – apie 2,8 mln. litų.

Planiniam remontui gamykla buvo sustabdyta kovo 26 d. Degalų tiekimas klientams buvo užtikrintas be pertrūkių iš anksčiau sukauptų atsargų. Planinio remonto darbus vykdė apie 2 tūkstančiai darbuotojų - įmonės personalas ir 41 Lietuvos bei Lenkijos rangovinė organizacija.

Kitos naujienos

Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.
Pasienyje pradedama kova su šešėline degalų rinka
Lietuvos muitinės departamentas paskelbė, kad nuo 2014 metų vasario 14 dienos 9 val. ryto visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti raštu deklaruoti įvežamus degalus.