Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.391 EUR -0.001 Atpigo
Benzinas 95 1.474 EUR -0.001 Atpigo
Benzinas 98 1.615 EUR -0.003 Atpigo
Dujos LPG 0.888 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 82.62 USD  

Prognozė

Labai tikėtina, jog artimiausiu metu degalų kainos didės.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Kas mūsų laukia kitais metais?

Dar vasarą ekspertai prognozavo, kad rudenį degalų kainos gali pasiekti 4,5 lito už litrą ribą, tačiau ši prognozė nepasitvirtino.

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidento Luko Vosyliaus teigimu, viena priežasčių, kodėl atpigo benzinas, buvo kai kurių degalinių organizuotos akcijos. Tai buvo vienkartinės ir nesusietos su didesniu degalų kainų pokyčiu.

Naftos produktų kainos yra kaip amerikietiški kalneliai: prognozuoti jų praktiškai neįmanoma, nes bet kokie pasauliniai įvykiai joms gali turėti įtakos.

Kadangi turime laikytis Europos Sąjungos nustatyto akcizo minimumo dydžio, nuo 2011 metų sausio 1 dienos tikrai brangs dyzelinas. Prognozuoti, kaip sausį atrodys pasaulinės naftos produktų kainos yra sudėtinga. Pagal šių dienų tendencijas dyzelinas turėtų brangti apie 12 centų.

Pernai degalų pardavimas iš tiesų krito dėl ekonominės padėties, žmonės bijojo toli važinėti, kad neprarastų darbo, sutaupytų pinigų. O šįmet labai suintensyvėjo degalų kontrabanda iš kaimyninių šalių.

Remiantis statistika, žmonių, besinaudojančių viešuoju transportu, Lietuvoje mažėja, o šeimų, turinčių daugiau nei vieną automobilį, daugėja. Tai rodo, jog nepaisant krizės ir brangstančių degalų lietuviai nekeičia įpročio į darbą vykti automobiliu.

Kitos naujienos

Seimo sprendimai dėl kuro akcizų: dyzelino brangimas ir galimos pasekmės
Seimas priėmė kuro akcizų paketą, nuo 2025 m. suvienodinsiantį dyzelino ir benzino akcizus. Tai paskatins dyzelino brangimą ir infliacijos augimą, tačiau gali padidinti degalų įsigijimą iš kaimyninių šalių bei kelti nerimą žemdirbiams.
Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.