Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.509 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.429 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.564 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.898 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 82.83 USD  

Prognozė

Tikėtina, jog degalų kainos nežymiai didės arba išliks tokios pat.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Lenkijos raginimai boikotuoti didžiausius degalinių tinklus

Lenkijos vežėjai savo kolegoms Lietuvoje ir kitose ES šalyse neseniai išplatino pranešimą, kuriame raginama ateinančius pusė metų nepirkti degalų iš „Statoil“ ir „Baltic Petroleum“ degalinių tinklų.

Akcijos iniciatoriams idėja surengti pasaulinę degalų nepirkimo akciją kilo po to, kai teigiamų rezultatų nedavė vienadienės akcijos, kurių pagrindinis tikslas – nepirkti degalų šiandien arba pirkti jų labai mažai.

Išplatintame pranešime teigiama: „Iki metų pabaigos neperkame degalų iš didžiausių degalų pardavimo tinklų – „Statoil“ ir „Baltic Petroleum“, o geriausia – degalų neperkame išvis. Nepardavę degalų, bus priversti sumažinti kainas. Jei jas sumažins didieji degalų verslo rykliai, tai padaryti bus priverstos ir mažesnės įmonės. Tad, jog taip įvyktų, degalų pardavėjai turi netekti milijonų klientų“.

Akcijos iniciatoriai tikisi, kad toks sumanymas realus, ir kad jis padėtų grąžinti degalų kainas į normalų lygį – apie 3 litus už litrą.

„Tereikia žmonių aktyvumo. Pradžioje pranešimą apie akciją išsiuntėme 30 žmonių. Jei kiekvienas iš jų jį išplatintų dar dešimčiai – jau būtų 300. Jei šie žmonės paskleistų žinią ar dešimčiai – skaičiai taptų įspūdingi. Greitai pranešimas pasiektų 3 mln. žmonių. Jei visi bendru susitarimu iškęstume pusmetį – degalai tikrai nekainuotų beveik 5 litų“, – svarstoma pranešime.

Ar šie užmojai įgaus pagreitį pasakyti kol kas sunku, tačiau pakalbėjus su vežėjais, tampa aišku, kad ši žinia Lietuvoje jau pasklido. Ar bus imtasi veiksmų – pamatysime artimiausiu metu.

Kitos naujienos

Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.
Pasienyje pradedama kova su šešėline degalų rinka
Lietuvos muitinės departamentas paskelbė, kad nuo 2014 metų vasario 14 dienos 9 val. ryto visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti raštu deklaruoti įvežamus degalus.