Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.618 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.472 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.571 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.898 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 83.03 USD  

Prognozė

Labai tikėtina, jog artimiausiu metu degalų kainos didės.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Bendrovei "Neste Lietuva" leista įsigyti "Alexela Oil" degalinių tinklą

Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti UAB „Neste Lietuva“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Alexela Oil“ akcijų ir UAB „Alexela Oil“ prijungiant prie UAB „Neste Lietuva“.

Nutarimas priimtas nustačius, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

UAB „Alexela Oil“ atstovauja Estijos bendrovė Alexela Oil AS ir valdo 22 automatines degalines Lietuvoje. Iš viso Baltijos šalių teritorijoje Alexela Oil AS valdo 79 degalines. UAB „Alexela Oil“ vykdo mažmeninę prekybą degalais (benzinu ir dyzelinu) ir neprekiauja jokiais kitais naftos produktais (alyvomis ir pan.).

Pateiktame pranešime apie koncentraciją nurodyta, kad vienintelis įsigyjamo ūkio subjekto akcininkas siekia nutraukti nepelningą UAB „Alexela Oil“ komercinę veiklą Lietuvoje ir ketina išeiti iš Lietuvos mažmeninės prekybos degalais rinkos. Lietuvoje UAB „Alexela Oil“ veikla buvo nuostolinga tiek dėl palyginti mažų pardavimų apimčių, tiek dėl tuo pat metu didelių veiklos kaštų (darbuojų atlyginimai, rinkodaros, aptarnavimo išlaidos ir kt.).

Vykdoma koncentracija UAB „Neste Lietuva“ siekia plėsti degalinių Lietuvos teritorijoje tinklą. Be to, UAB „Neste Lietuva“ siekia sustiprinti bendrovės padėtį rinkoje konkuruodama su dviem lyderiaujančiais mažmeninės prekybos degalinių tinklų operatoriais UAB „Lukoil Baltija“ ir UAB „Lietuva Statoil“. Vykdoma koncentracija UAB „Neste Lietuva“ siekia bent nežymiai padidinti mažmeninės rinkos dalį tam, kad galėtų efektyviai varžytis su stipriais konkurentais.

Pranešime apie koncentraciją nurodoma, kad užbaigusi minimą sandorį UAB „Neste Lietuva“ planuoja prijungti UAB „Alexela Oil“ degalinių tinklą prie UAB „Neste Lietuva“ degalinių ir tęsti ekonominę veiklą su vieningu prekės ženklu, siekdama plėsti Neste degalinių tinklą ir didinti degalinių skaičių Lietuvos Respublikos teritorijoje. UAB „Neste Lietuva“ planuoja toliau plėtoti pasirinktą automatinių degalinių verslo koncepciją bei neturi ketinimų keisti automatinių degalinių į tradicines degalines. Automatinių degalinių tinklas suteikia konkurencinį pranašumą rinkoje, kadangi sudaro galimybes vartotojams pasiūlyti žemesnę degalų kainą ir geresnę kokybę.

Kitos naujienos

Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.
Pasienyje pradedama kova su šešėline degalų rinka
Lietuvos muitinės departamentas paskelbė, kad nuo 2014 metų vasario 14 dienos 9 val. ryto visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti raštu deklaruoti įvežamus degalus.