Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.599 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.619 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.728 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.572 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 93.53 USD  

Prognozė

Labai tikėtina, jog artimiausiu metu degalų kainos didės.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Šylant orams planuojama protesto akcija

Lietuvos automobilių vairuotojai vėl planuoja surengti masišką protesto akciją dėl augančių degalų kainų. Protesto akcija norima išreikšti nepasitenkinimą degalinių šešėliniams kartėliniams susitarimams, bei atkreipti politikų dėmesį.

Prieš pusantrų metų buvo suorganizuota protesto akcija, kurios metu automobilių vairuotojai masiškai užplūdo degalines ir pylėsi po vieną litrą kuro. Tokiu būdu buvo sutrigdyta degalinių veikla. Gatvėse šalia degalinių nusidrėkė milžiniškos eilės.

Protesto akcija 2008 metais:

Šįkart atšilus orams planuojama surengti kai ką rimtesnio nei 2008 metais. Automobilių klubų forumuose jau galima rasti pasiūlymų bei idėjų, kaip saugiai, bet efektyviai surenkti protesto akciją. Griebtis veiksmų kol kas neskubama, nes tikimasi jog politikai ir naftininkai pirmieji imsis stamdyti kainų kylimą.

Lietuva yra vienintelė Baltijos valstybė, taikanti benzinui maksimalų šių degalų akcizą, kurį nurodo ES direktyvą. Finansų ministerija ne kartą deklaravo, kad benzino akcizo mažinti neplanuoja, ir šiuo klausimu jokios diskusijos nevyksta. O atsigaunanti naftos kaina jau šiais metais gali pasiekti $100 už barelį. Todėl ima sklysti gandai, jog benzino kaina po kelių mėnesių gali pasiekti net 5 litus už litrą.

Galbūt reikėtų vienytis ne tik automobilių vairuotojams, bet ir motociklininkams, kurių sezonas ne už kalnų ir prisidėti prie planuojamo protesto!

Kitos naujienos

Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.
Pasienyje pradedama kova su šešėline degalų rinka
Lietuvos muitinės departamentas paskelbė, kad nuo 2014 metų vasario 14 dienos 9 val. ryto visuose pasienio tarptautiniuose autokelių muitinės postuose muitinės pareigūnai gali reikalauti raštu deklaruoti įvežamus degalus.