Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.459 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 95 1.479 EUR 0.000 Atpigo
Benzinas 98 1.608 EUR 0.000 Atpigo
Dujos LPG 0.888 EUR 0.000 Atpigo
Nafta 84.85 USD  

Prognozė

Tikėtina, jog degalų kainos nežymiai mažės arba išliks tokios pat.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Šylant orams planuojama protesto akcija

Lietuvos automobilių vairuotojai vėl planuoja surengti masišką protesto akciją dėl augančių degalų kainų. Protesto akcija norima išreikšti nepasitenkinimą degalinių šešėliniams kartėliniams susitarimams, bei atkreipti politikų dėmesį.

Prieš pusantrų metų buvo suorganizuota protesto akcija, kurios metu automobilių vairuotojai masiškai užplūdo degalines ir pylėsi po vieną litrą kuro. Tokiu būdu buvo sutrigdyta degalinių veikla. Gatvėse šalia degalinių nusidrėkė milžiniškos eilės.

Protesto akcija 2008 metais:

Šįkart atšilus orams planuojama surengti kai ką rimtesnio nei 2008 metais. Automobilių klubų forumuose jau galima rasti pasiūlymų bei idėjų, kaip saugiai, bet efektyviai surenkti protesto akciją. Griebtis veiksmų kol kas neskubama, nes tikimasi jog politikai ir naftininkai pirmieji imsis stamdyti kainų kylimą.

Lietuva yra vienintelė Baltijos valstybė, taikanti benzinui maksimalų šių degalų akcizą, kurį nurodo ES direktyvą. Finansų ministerija ne kartą deklaravo, kad benzino akcizo mažinti neplanuoja, ir šiuo klausimu jokios diskusijos nevyksta. O atsigaunanti naftos kaina jau šiais metais gali pasiekti $100 už barelį. Todėl ima sklysti gandai, jog benzino kaina po kelių mėnesių gali pasiekti net 5 litus už litrą.

Galbūt reikėtų vienytis ne tik automobilių vairuotojams, bet ir motociklininkams, kurių sezonas ne už kalnų ir prisidėti prie planuojamo protesto!

Kitos naujienos

Seimo sprendimai dėl kuro akcizų: dyzelino brangimas ir galimos pasekmės
Seimas priėmė kuro akcizų paketą, nuo 2025 m. suvienodinsiantį dyzelino ir benzino akcizus. Tai paskatins dyzelino brangimą ir infliacijos augimą, tačiau gali padidinti degalų įsigijimą iš kaimyninių šalių bei kelti nerimą žemdirbiams.
Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.
Siūloma įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę
Įpareigojant Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją parengti ir pateikti Vyriausybei valstybės reguliuojamų degalų kainų nustatymo principus.