Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 1.969 EUR +0.010 Pabrango
Benzinas 95 1.879 EUR +0.013 Pabrango
Benzinas 98 2.002 EUR +0.014 Pabrango
Dujos LPG 0.864 EUR -0.002 Atpigo
Nafta 108.84 USD  

Prognozė

Labai tikėtina, jog artimiausiu metu degalų kainos didės.


Mokesčiai

Iš ko susideda galutinė kaina vartotojui?

  • Žaliavinės naftos kainos
  • Taikomo akcizo
  • Perdirbėjų antkainio
  • Pardavėjų antkainio
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

Dalį "Orlen Lietuva" gali nupirkti rusai

Lenkijos laikraščiai tvirtina, jog koncernas "PKN Orlen" ieško strateginio partnerio, kuriam parduotų iki 25 proc. Mažeikių naftos perdirbimo įmonės akcijų.

Lenkijos laikraštis "Dziennik Gazeta pravna" praneša, jog "PKN Orlen" strateginiu partneriu gali tapti Kremliaus valdoma "Rosnieft", tačiau lenkų valdomo koncerno visiškas pasitraukimas iš Lietuvos griežtai atmetamas.

"PKN Orlen" neatskleidžia detalių, kokią strateginę partnerystę pasirinktų, tačiau ekspertai svarsto dvi galimybes – 25 proc. Mažeikių naftos įmonės akcijų pardavimą, už kurį manoma gaus 1.25 mlrd. zlotų arba bendrovės reorganizavimą į paslaugų įmonę, kuri aptarnaus strateginį partnerį, perdirbdama jo naftą, kaip tai buvo 1990 metais. Kai aptarnaudama rusų koncernus, Mažeikių naftos perdirbimo įmonė atsidūrė ties bankroto riba, kadangi rusai už paslaugas mokėjo ne pinigais, o nafta.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius pranešimus apie galimą Mažeikių naftos įmonės pardavimą vadina gandais, kurie sklinda jau kelerius metus.

Kitos naujienos

Elektromobiliai ir valiutos kursas piešia naujas degalų kainų tendencijas Lietuvoje
Pastaruoju metu Lietuvoje pastebimas degalų kainų mažėjimas, ypač rugpjūčio pabaigoje. Šį pokytį lemia keli veiksniai, tarp jų – Kinijos ekonomikos sulėtėjimas ir augantis elektromobilių naudojimas šalyje.
Seimo sprendimai dėl kuro akcizų: dyzelino brangimas ir galimos pasekmės
Seimas priėmė kuro akcizų paketą, nuo 2025 m. suvienodinsiantį dyzelino ir benzino akcizus. Tai paskatins dyzelino brangimą ir infliacijos augimą, tačiau gali padidinti degalų įsigijimą iš kaimyninių šalių bei kelti nerimą žemdirbiams.
Kiek mokėsime už degalus 2017-tais metais
Prognozuojama, jog 2017 metais degalų kainos degalinėse šiek tiek pasistiebs į viršų.
Teigiami globalūs reiškiniai ir lokalūs rekordiniai pardavimai
Europos Komisijos duomenimis, šių metų liepą tarp Baltijos šalių - Lietuvos degalų kainos - brangiausios.
Bank of America: naftos kaina artimiausiu metu kris
Naftos Brent ir WTI markių kaina artimiausiu metu gali nukristi iki 30 dolerių už barelį.