Šiandien, vidutinės kainos

Dyzelinas 4.60 LTL Atpigo -0.01
Benzinas 95 4.91 LTL Atpigo -0.01
Benzinas 98 4.98 LTL Atpigo -0.02
Bioetanolis 85 3.99 LTL Atpigo 0.00
Dujos LPG 2.46 LTL Atpigo -0.01
Nafta 91.33 USD  

Skaičiuoklės


Bendradarbiavimas

Biodegalai išgelbės visuomenę? Pastarųjų paklausa išaugo 400%

Degalų kainomis pasibaisėję vairuotojai ieško išeičių – ėmė piltis daug pigesnį 85 markės bioetanolį. Automobilių savininkų netgi negąsdina, tai jog būtent šių degalų tipui nepritaikytiems varikliams tai gali pakenkti.

Bioetanolio galima įsigyti jau 21-oje degalinėje. Šiais degalais prekiauja septynios "Lukoil Baltija", šešios "Baltic Petroleum" bei viena "Lietuva Statoil" degalinė.

Šių tinklų atstovai irgi pastebėjo, kad daugėja vairuotojų, kurie įprastą benziną maišo su 85 markės degalais. Bioetanolio litras vakar kainavo 2,95 lito, 95 benzino litras – 4,15 lito.

Servisai jau pradėjo siūlyti paslaugą - už 1000 litų teikiasi pritaikyti variklį bioetanoliui.

Bioetanolis yra biologinės kilmės alternatyvūs degalai benzininiams varikliams. Dėl mažo teršalų kiekio etanolis arba jo mišiniai su benzinu yra tinkamiausi degalai transportui miestuose, tankiai apgyvendintose vietovėse.

Benzino papildymas etanoliu padidina jo oktaninį skaičių (etanolio oktaninis skaičius 113), sumažina variklio susidėvėjimą ir pailgina variklio amžių. Degalų suvartojimas, užvedimas, galia bei variklio sukimo momentas realiai lieka nepakitę.

Bioetanolio degimo produktai yra 30% mažiau toksiški, lyginant su benzino degimo produktais. Vartojant bioetanolį, anglies monoksido išskiriama 25% mažiau, NOx < 3%, lakių organinių junginių < 12% (JAV atsinaujinančio kuro asociacijos atliktų tyrimų duomenys).

Tačiau naftos magnatai turi kitokią nuomonę apie alternatyviųjį kurą. Neretai galima sutikti propogandinių straispnių, jog biodegalai yra toksiški, sukelia vėžį, automobilių sąnaudos išauga kelis kartus, biodegalai gadina variklius ir panašių dalykų, nes juk nesunku numanyti kokią žalą atneša biodegalai naftos pramonei...


 

Kitos naujienos

Vokietija ketina stabilizuoti degalų kainų šuolius
Vokietijos vyriausybė imasi veiksmų pažaboti degalų kainas, įtardama kartėlinius susitarimus tarp degalinių.
„ORLEN Lietuva“ pradeda didžiausią istorijoje gamyklos kapitalinį remontą
Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ balandžio 30 d. pradeda kapitalinį naftos produktų gamyklos remontą.
Protesto akcija
2012 metų balandžio 2 dieną planuojama protesto akcija siekiant valdžios ir tautos dėmesio dėl sparčiai brangstančių degalų.
Nebeteikia informacijos apie degalų kainas
Statoil, Lukoil, Alauša, Orlen, bei jei priklausiantis Ventus degalinių tinklas - nebeteikia informacijos apie degalų kainas degalinėse. Susitarimas ar sutapimas, spręsti Jums mielieji lankytojai? :)
Sintetinis benzinas už 78 centus
Senkantiems naftos ištekliams jau egzistuoja alternatyva. Panašu jog dabartinį iš naftos išgaunamą benziną pakeis sintetinis.